Poštovné od 5000 Kč ZDARMA - Dodání do 3-4 pracovních dnů - Výměna do 14 dnů od dodání

Kašmír (látka) – základní informace v kostce.

Články Peter Greša

Kašmírová vlna je jednou z nejluxusnějších a nejdražších přírodních textilií. Pro své užitné a estetické vlastnosti patří zároveň mezi textilie nejžádanější. Výrobky z kašmírové vlny jsou velmi jemné, měkké a příjemné na dotek i nošení. Svetry z kašmíru hřejí minimálně jednou tolik jako stejně silné svetry z vlny ovčí. Kašmír skvěle drží tvar, nevytahá se, nevybledne, při dobré péči vydrží dlouhé roky.

Jak se kašmír získává?

Kašmírová vlna se získává vyčesáváním podsady (spodní vrstvy srsti) kozy kašmírské. Toto mimořádně odolné plemeno žije na náhorních planinách v Číně a Mongolsku. Podsada kašmírských koz je jemná a hustá a výborně chrání před mrazy, které klesají až 40°C pod bod mrazu. Surový kašmír, který se získává vyčesáváním podsady v jarních a letních měsících, prochází dlouhým procesem ručního zpracování, na jehož konci je kašmírová příze a z ní utkaný svetr či šál nazývaný pašmína (Pashmina). Mimochodem, věděli jste, že na svetr běžné konfekční velikosti je třeba vlna ze 3-5 koz?

Jak a podle čeho vybírat kašmírové oblečení?

Při výběru kašmírového svetru či jiného výrobku se zaměřte kromě barvy a velikosti především na počet vrstev (tzv. ply) kašmírové příze, ze které jsou utkány. Právě tento parametr rozhoduje o tom, v jakých podmínkách se  budete v oděvu z kašmíru cítit nejlépe. Obecně platí, čím více vrstev, tím teplejší oděv je. Nejběžnější jsou kašmírové svetry ze dvou vrstev příze, které jsou v naší nabídce zastoupeny nejvíce. Tyto svetry, vesty a pulovry můžete nosit celoročně a vždy se v nich budete cítit pohodlně. Nejsilnější jsou pak svetry deseti a dvanáctivrstvé, určené pro nošení v nejchladnějších částech roku. I ty u nás samozřejmě naleznete.

Získejte 5% slevu!

Přidejte se k odběru novinek a získejte 5% slevu na první nákup.

Neplatí na výprodejové položky.

Děkujeme za váš zájem!

Při první objednávce můžete uplatnit kód s názvem 5PERCENT.

Na Váš e-mail jsme poslali zprávu, ve které naleznete odkaz na potvrzení.