Poštovné od 5000 Kč ZDARMA - Dodání do 3-4 pracovních dnů - Výměna do 14 dnů od dodání

Kde se vyrábí oblečení, které prodáváme?

Články Peter Greša

Kašmír je drahý, žádaný a módní. Svetry a další oblečení z kašmíru vyrábí s (větším či menším úspěchem) mnoho firem po celém světě. V celosvětovém měřítku se nejvíce oděvů z kašmíru vyrobí v Číně. V Evropě se nejvíce výrobků z kašmíru vyrábí ve Skotsku a v Itálii. Produkce evropských výrobců je velmi kvalitní, cena však bývá vyšší než u srovnatelně kvalitních výrobků z Orientu. Důvodem jsou vyšší ekonomické nároky na pracovní sílu, na energie a na skladování.

Většina kašmírových produktů, které nabízíme v našem e-shopu, jsou vyrobeny v zemi pro kašmír nejtradičnější – v Nepálu v předhůří Himalájí. Právě tady začala cesta kašmíru a tkalců, kteří ho proslavili coby jednu z nejdražších a zároveň nejkrásnějších přírodních textilií.

Výrobní podnik, z něhož pochází kašmírové oblečení našeho e-shopu, se nachází poblíž Káthmándú. Zaměstnává ty nejlepší tkalce, kteří do ručně tkaných pašmín přenášejí zručnost a umění generací svých předků, kteří tkali stejné pašmíny a stejným způsobem několik staletí nazpět. Produkty, které koupíte u nás, nevznikají průmyslovým způsobem na automatických výrobních linkách (jak je tomu například v sousední Číně).

Získejte 5% slevu!

Přidejte se k odběru novinek a získejte 5% slevu na první nákup.

Neplatí na výprodejové položky.

Děkujeme za váš zájem!

Při první objednávce můžete uplatnit kód s názvem 5PERCENT.

Na Váš e-mail jsme poslali zprávu, ve které naleznete odkaz na potvrzení.