Poštovné od 5000 Kč ZDARMA - Dodání do 3-4 pracovních dnů - Výměna do 14 dnů od dodání

Kterou pašmínu koupit? Diamant nebo Platine?

Články Peter Greša

Pašmíny patří k tomu nejelegantnějšímu, co se z kašmírové příze vyrábí. Používá se jemná podsada kašmírských koz, jež je zpracovávána tradičním ručním způsobem. Výsledkem je módní doplněk, který svou hebkostí, barvami a krásou okouzluje ženy celého světa už několik století. V posledních letech jsou pašmíny opět na vrcholu své popularity. Zasloužily se o to především slavné hollywoodské herečky, například Angelina Jolie či Nicole Kidman, které se pašmínami rády zdobí. Díky vlivu Hollywoodu na svět módy jsou dnes pašmíny velice populární nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě, Českou republiku nevyjímaje.

Kašmírové svetry se vybírají podle počtu vrstev, z nichž jsou utkány, základním parametrem při výběru pašmíny je její složení. V našem e-shopu naleznete dvě základní řady pašmíny – Diamond a Platinum. Obě patří k tomu nejlepšímu, co svět ručně tkaných šál nabízí.

Diamant kolekce

Pašmíny řady Diamond jsou exkluzivní módní doplňky, které využijete při všech příležitostech, kdy potřebujete být výjimečná. Syté barvy, neokázalá elegance a použití 100% kašmíru té nejvyšší kvality dělají z této řady opravdový diamant mezi kašmírovými šály.

Platine kolekce

Pašmíny z kolekce Platinum v sobě spojují krásu a užitné vlastnosti dvou luxusních přírodních tkanin – jsou utkány ze 70% kašmíru a 30% hedvábí. Pašmíny řady Platinum jsou hladké, tenké, přitom velmi příjemné na nošení. Jsou tkány v mnoha výrazných barvách či s potiskem.