Poštovné od 5000 Kč ZDARMA - Dodání do 3-4 pracovních dnů - Výměna do 14 dnů od dodání

Správná péče o výrobky z kašmíru.

Články Peter Greša

Jako každá vlna i ta kašmírová vyžaduje pravidelnou péči. Kašmír je luxusní a na nošení velmi příjemný materiál s výbornými estetickými a užitnými vlastnostmi. Je ale také jako každá přírodní textilie choulostivý a nevhodnou péčí může být nenávratně poškozen či zničen.

Základní pravidla používání kašmírových oděvů

-        Kašmír si udržuje své výborné vlastnosti provětráváním. Dbejte na to, abyste svetr nenosili dva dny po sobě, noste kašmírové oblečení vždy minimálně obden. Svetr si odpočine a provětrá.

-        Kašmír nikdy neperte při teplotě vyšší než 20°C. Pouze při teplotách vody do 20°C si kašmírové oblečení udrží svůj tvar, nesráží se a neplstnatí. Pokud se rozhodnete vyprat svetr v automatické pračce, pak pouze s programem na praní vlny a s teplotou do 20°C. Pokud ale můžete, vyperte svetr v ruce. Nikdy neždímejte v ruce, použijte odstřeďování automatické pračky na maximálně 1000 otáček/min.

-        Objevují se na svetru žmolky? Po druhém nebo třetím vyprání by měly zcela vymizet, tvorba žmolků se objevuje nejvíce u nových svetrů. Žmolkování samo o sobě není vadou, patří ke každému výrobku z přírodní vlny. Pro odstranění žmolků můžete využít například jemný kartáč.

-        Vypraný a odstředěný svetr nikdy nesušte na přímém slunci nebo v sušičce – může dojít k nenávratným změnám ve struktuře tkaniny, svetr se srazí a ztratí svoji měkkost a jemnost.

-        Kašmírové oblečení není třeba žehlit. Ani my u našich produktů žehlení nedoporučujeme.

-        To nejdůležitější na závěr: při údržbě vašich kašmírových oděvů vždy dbejte pokynů, které naleznete na etiketě, která je součástí oděvu.